Menu Zamknij

Poradnik

Przezorność

Sposób na zalanie i zawilgocenie

Długotrwałe i intensywne opady atmosferyczne, awarie instalacji sanitarnych, powodzie i akcje gaśnicze to najczęstsze zdarzenia, które skutkują natychmiastowym zalaniem pomieszczeń. Niestety wiele osób nie wie, jak sobie poradzić w takiej sytuacji. Na szczęście jest na to sposób. Wystarczy błyskawiczny kontakt z naszą firmą TSM – Osuszanie budynków i pomieszczeń Poznań. Pomożemy Ci poradzić sobie z zalaniami i zawilgoceniami, a także pomożemy, jeżeli okaże się, że zaczął się rozwijać grzyb lub pleśń. Osuszanie pomieszczeń i budynków to czynności, którymi zajmujemy się od lat – zaufały nam już tysiące Klientów. Zapraszamy więc serdecznie do kontaktu z nami, a także zapoznania się z poniższym poradnikiem. Jego lektura pozwoli uświadomić Ci, jak ważne jest szybkie osuszanie w przypadku zalania. Pozwoli Ci to uniknąć jego przykrych skutków.

Służymy pomocą merytoryczną zarówno w sprawach dochodzenia należnego odszkodowania jak i techniczną, aby kompleksowo usunąć skutki zalania. Służymy pomocą merytoryczną oraz techniczną wraz z kompleksowym wykonawstwem i rozwiązaniem problemu wilgoci.

Sposób na zalanie i zawilgocenie

PRZYCZYNY I LOKALIZACJA ZALAŃ BUDYNKÓW PO ZALANIU

PRZYCZYNY I LOKALIZACJA ZALAŃ BUDYNKÓW PO ZALANIU:

Kiedy spotyka nas niefart bycia zalanym?

Zalanie wskutek obfitych opadów atmosferycznych

Należy koniecznie zlokalizować miejsce przecieku, które może wynikać np. z nieszczelności pokrycia dachowego (w przypadku dachów papowych często bardzo trudna do zlokalizowania), opierzeń kominów, obróbek blacharskich, gzymsów, rynien i rur spustowych oraz należących do nich wszelkiego rodzaju kolan, kielichów, złączek, elementów konstrukcyjnych łączenia budynków, izolacji tarasów i balkonów, elementów łączenia płyt (dotyczy budynków z elementów prefabrykowanych oraz wielkich płyt), niepoprawnie wykonanej/poprowadzonej instalacji odgromowej, nieszczelnych okien lub drzwi, niewłaściwego wyprowadzenia rur spustowych,

Należy pamiętać o tym, iż podczas deszczy nawalnych masy wody potrafią spowodować powstanie rozlewiska naokoło np. domu, co powoduję wlanie się wody do piwnic i przyziemi poprzez okienka, a w przypadku dłuższego zastoju woda zaczyna przesiąkać przez mury. Woda na niskich poziomach budynku (parter, przyziemie, piwnica) może się cofnąć: kratkami odpływowymi, brodzikiem, muszlą klozetową w przypadku, kiedy budynek nie jest wyposażony w tak zwaną zasuwę burzową.

UWAGA:

Pamiętajmy, że po wszystkich powyższych zdarzeniach należy nam się odszkodowanie od Towarzystwa Ubezpieczeniowego chyba, że rażąco zaniedbaliśmy elementy budynku.

Masz pytania lub wątpliwości zadzwoń: 533 555 883

Wilgoć zasiedziała
Zazwyczaj spotykana jest w pomieszczeniach niewietrzonych lub o niedostatecznej lub zupełnie pozbawionych wentylacji. Występuje również w pomieszczeniach, gdzie dużo się gotuje oraz pierze.

PROBLEM WILGOCI

problem wilgoci w domu

PROCEDURA LIKWIDACJI SZKODY TJ. JAK POSTĘPOWAĆ Z UBEZPIECZYCIELEM:

  1. Lokalizacja przyczyny zalewania wstępne lub finalne.
    W tym miejscu możesz zgłosić szkodę do Towarzystwa Ubezpieczeniowego.
  2. Ustalenie miejscawycieku lub przyczyny zalewania ew. zawilgacania.
  3. Usunięcie przyczyny zalewania lub wilgoci.
  4. Osuszanie, ew. odgrzybianie i ozonowanie.
  5. Protokół od TSM do Towarzystwa Ubezpieczeniowego z pełną dokumentacją procesu osuszania i poniesionych kosztów.
  6. Finalne prace remontowe.