Menu Zamknij

Czas reakcji na osuszanie

Czy czas reakcji przy podjęciu decyzji o osuszaniu Twojej nieruchomości ma znaczenie ? Oczywiście ! Trzeba pamiętać, iż najtrudniejsze do osuszenia tj. czaso i pracochłonne szkody zalaniowe wynikają z długotrwałego czasu zawilgacania. W wieloletniej praktyce osuszania budynków i mieszkań, czy też pomieszczeń po zalaniach doszliśmy do wniosków, że nawet w najpowolniejszym stopniu zawilgacany lecz przed długi czas budulec jest trudniejszy do osuszenia niż nawet spore pomieszczenie, czy też mieszkanie po zalaniu, które nie zdążyło się nasycić wilgocią w znacząco dużym masowo stopniu.

Dlatego należy pamiętać, aby nie odkładać decyzji o suszeniu na późniejszy czas, ponieważ spowoduje to, iż zalane pomieszczenie, mieszkanie, czy dom będzie trudniejszy do przywrócenia do stanu sprzed szkody.

Należy pamiętać, iż zalania są przyczyną szkód wtórnych takich jak: degradacja malatur, murszenie tynków, zagrzybienie ścian, odkształcenie się elementów stolarki np. futryn. Kłopoty z instalacją elektryczną. Dodatkowo spowoduje to nieprzyjazny lub toksyczny mikrobiologicznie mikroklimat wewnątrz zamieszkiwanych pomieszczeń co będzie szkodliwe dla nas samych.

Jeśli chcieliby Państwo uniknąć tych innych powikłań po zalaniu swojego domu czy też mieszkania w Poznaniu, Wrocławiu czy Szczecinie zapraszamy do kontaktu.

www.tsm.com.pl

+48 533 555 883