Menu Zamknij

Osuszanie szpitali

Jeśli w budynku doszło do zalania, samo sprzątanie nie wystarczy. Woda wsiąka w materiały budowlane, z których powstają ściany czy posadzki. Wilgoć zalegająca we wnętrzu takich konstrukcji stopniowo je niszczy, a także prowadzi do rozwoju grzybów i pleśni. W szpitalach takie zjawisko jest szczególnie niebezpieczne.

Osuszanie budynków trzeba rozpocząć od razu po zalaniu. Im dłużej konstrukcja ma kontakt z wodą, tym poważniejsze są konsekwencje zalania. Zaniedbanie tej kwestii zwykle powoduje konieczność generalnego remontu. W skrajnych przypadkach woda może nawet uszkodzić metalowe elementy wchodzące w skład posadzek i ścian.

Na czym polega proces osuszania po zalaniu?

Osuszanie po zalaniu wymaga zastosowania profesjonalnego sprzętu, który eliminuje wilgoć z powietrza i materiałów budowlanych. Wykorzystuje w tym celu podniesioną temperaturę, przepływ powietrza, a także podczerwień. Usługi osuszania wymagają również użycia aparatury pomiarowej. Pozwala na określenie stopnia zawilgocenia posadzek i ścian w konkretnych punktach.

Osuszanie szpitali może trwać nawet kilka tygodni, choć wszystko zależy od tego, jak długo konstrukcja miała kontakt z wodą. Proces ten będzie dłuższy w sytuacji, gdy np. usterka rury została zauważona późno lub doszło do podtopienia budynku. Wykonujemy oględziny i pomiary, na podstawie których wybieramy najlepszą dostępną metodę pracy. Dzięki temu możemy też oszacować, ile będzie trwać osuszanie szpitala.

Zajmujemy się usuwaniem wilgoci ze wszystkich przestrzeni, które miały kontakt z wodą. Najczęściej są to piwnice i najniższe kondygnacje budynku, ale do awarii rury może dojść też na wyższych piętrach.

Jakie narzędzia są niezbędne podczas osuszania szpitali?

Do osuszania szpitali wykorzystujemy takie urządzenia jak:

  • turbowentylatory przemysłowe,
  • sprężarki bocznokanałowe,
  • pompy ciśnieniowe,
  • osuszacze adsorpcyjne,
  • osuszacze powietrza kondensacyjne,
  • separatory wody,
  • panele podczerwieni.

Dobieramy odpowiednie maszyny do stopnia zawilgocenia konstrukcji, a także powierzchni budynku. Korzystamy wyłącznie z bezinwazyjnych technik, które nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa nieruchomości.

Używamy wysokiej jakości maszyn takich firm jak Corroventa, Trotec, Aerial, Cores czy DrizAir. Charakteryzują się one dużą mocą, co pozwala na szybkie usuwanie wilgoci z wnętrza materiałów budowlanych. Jednocześnie pracują bardzo cicho – to ważne w budynkach, w których inne, niezalane pomieszczenia wciąż są użytkowane.

Osuszanie z polisy dla placówek medycznych

Realizujemy m.in. osuszanie z polisy. To usługa dostępna w sytuacji, gdy nieruchomość w momencie zalania była objęta ubezpieczeniem. Jeśli zdarzenie, które doprowadziło do zawilgocenia konstrukcji, zostało uwzględnione w umowie z towarzystwem ubezpieczeniowym, można liczyć na odszkodowanie. Pozwala to na pokrycie kosztów usunięcia wilgoci ze szpitala, które mogą być bardzo wysokie – zwłaszcza gdy doszło do zalania większej liczby pomieszczeń.

Podczas realizacji usługi, jaką jest osuszanie z ubezpieczenia, konieczne jest odpowiednie udokumentowanie wykonanych prac oraz poniesionych wydatków. Wspieramy naszych klientów w dopełnianiu formalności w ubieganiu się o wypłatę odszkodowania. Działamy tak, by mogli oni bez problemu uzyskać środki z odszkodowania. Pamiętaj, że osuszanie należy rozpocząć od razu po zalaniu – nie można czekać, aż Ubezpieczyciel wypłaci środki. Im dłużej w posadzkach i ścianach znajduje się woda, tym poważniejsze mogą być uszkodzenia.

Nasza firma osuszająca umożliwia również bezgotówkowe rozliczenie z towarzystwem ubezpieczeniowym, co znacznie ułatwia dopełnianie formalności. Skontaktujemy się z towarzystwem ubezpieczeniowym i dostarczymy mu niezbędną dokumentację.

Zachęcamy do kontaktu osoby zainteresowane profesjonalnym usuwaniem wilgoci. Realizujemy usługi osuszania zarówno w dużych szpitalach, jak i w niewielkich klinikach. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dobierając najlepszą możliwą metodę pracy. Zapraszamy do współpracy z naszą firmą!