Osuszanie budynków, mieszkania, domu po zalaniu

Zawilgocenie domu czy innego lokalu wymaga natychmiastowej interwencji, dlatego nasza firma podejmuje działania wkrótce po otrzymaniu zgłoszenia od klienta. Osuszanie mieszkań i budynków przeprowadzamy z wykorzystaniem jednej z metod dopasowanych do konkretnej sytuacji. Podczas suszenia ścian i stropów po zalaniu stosujemy turbowentylatory i techniki kondensacyjne, a przy usuwaniu wilgoci spod posadzek przydatne są promienniki płytowe.

Stosujemy profesjonalny, wydajny i cichy sprzęt. Bezinwazyjne technologie osuszania.
Natychmiastowa reakcja / podjęcie działań.

Po zalaniu rozliczamy się również bezgotówkowo bezpośrednio z ubezpieczycielem.

Zobacz cennik
+48 533 555 883
tsm@suszenie.com

Osuszanie domu po zalaniu

Nasze działania związanie z usuwaniem wilgoci w domach oraz nieinwazyjnym osuszaniem wewnętrznych ścian, a także stropów budynków, fundamentów i murów zawsze dostosowujemy do zastanych na miejscu warunków i dzięki temu osuszanie ścian i budynków realizowane przez nas jest tak skuteczne. Usuwanie nadmiaru wilgoci z murów, podłóg oraz stropów poprzedzone jest dokładną analizą stanu każdego obszaru. Nowoczesny sprzęt pozwala szybko przeprowadzić osuszanie domu lub mieszkania i uporać się nawet z najpoważniejszym zalaniem budynku – nie tylko w pojedynczych wnętrzach, ale także w obiektach o dużej kubaturze. Stosujemy wyłącznie bezinwazyjne technologie gwarantujące pełne bezpieczeństwo konstrukcji.

Czym osuszamy mieszkania i budynki?

W realizacji zleceń opieramy się na niezawodnym sprzęcie. W naszym parku maszynowym znajdują się najnowocześniejsze urządzenia o wysokiej wydajności. Są to między innymi:

 • turbowentylatory przemysłowe,
 • osuszacze adsorpcyjne,
 • osuszacze kondensacyjne,
 • separatory wody,
 • sprężarki bocznokanałowe,
 • pompy ciśnieniowe.

Wszystkie posiadane przez nas maszyny to modele sprawdzonych światowych marek, takich jak Corroventa, Trotec, Aerial czy DryEaz.

Ponadto swoje działania wspomagamy systemami zdalnego sterowania sprzętem do osuszania ścian – to pozwala nam na ciągły nadzór nad postępami osuszania budynku po zalaniu.

Kiedy warto się do nas zgłosić?

Sytuacja, gdy potrzebne jest osuszanie mieszkania, może się pojawić zarówno w przypadku zalania, jak i po zakończeniu remontu, a nawet przy występowaniu tak zwanej wilgoci zasiedziałej. Źródłem nadmiaru wilgoci najczęściej jest:

 • awaria instalacji grzewczej,
 • awaria instalacji wodociągowej lub sanitarnej,
 • przeprowadzona akcja gaśnicza,
 • powódź,
 • przedostawanie się wody deszczowej przez nieszczelności w dachu.

W każdej z tych okoliczności ważne jest jak najszybsze podjęcie działań, usunięcie wilgoci ze ścian, aby zminimalizować ewentualne szkody, dlatego nasze ekipy są od razu gotowe, by przystąpić do prac. Dojazd ekspertów do klienta jest zawsze darmowy, więc z decyzją nie warto zwlekać. Oględziny i wyceny robót również są gratis, jeśli osuszanie budynków zostanie nam zlecone.

Osuszanie mieszkania po zalaniu

Powierzając naszej firmie zadanie likwidacji zawilgoceń w mieszkaniach, klient ma pewność, że wszystkie procesy przebiegną w sposób bezpieczny dla murów, ścian i posadzek. W mieszkaniach bardzo dobre efekty dają takie metody osuszania budynków jak:

 • kondensacyjna,
 • adsorpcyjna,
 • wentylatorowa,
 • podposadzkowa ciśnieniowa,
 • podposadzkowa z zastosowaniem podczerwieni.

Podczas adsorpcyjnego usuwania nadmiaru wilgoci z domu i mieszkania wodę pochłaniają absorbery: żel krzemionkowy lub silikonowy oraz chlorek litu. Mają one wysoką skuteczność, a dodatkowo są bezpieczne dla zdrowia. Stosujemy je w pomieszczeniach, w których możliwe jest osiągnięcie dużej szczelności.

Z kolei osuszanie podczerwienią budynków i mieszkań po zalaniu jest doskonałym rozwiązaniem, gdy trzeba pozbyć się zalegającej wody z miejsc trudno oddających wilgoć. Cicha praca promienników to także zaleta tej technologii.

Osuszanie po remoncie i pomiędzy etapami prac

Oferta naszej firmy stanowi też dobre wsparcie dla przedsiębiorstw zajmujących się budownictwem oraz przeprowadzaniem remontów i prac wykończeniowych. W tym przypadku idealnie sprawdzi się osuszanie ścian wewnętrznych po dużym zawilgoceniu. Zastosowanie wydajnych osuszaczy powietrza umożliwia szybkie usunięcie wilgoci z mieszkań, co bardzo przyspiesza przebieg wielu robót. Osuszanie ścian po nakładaniu tynku czy malowaniu chroni powierzchnie przed pojawieniem się szkodliwych grzybów, pozwala też zadbać o mury i wydłużyć ich trwałość. Zalecamy więc do skorzystania z naszej oferty osuszania kondensacyjnego i innych rodzajów nieinwazyjnego osuszania, takich jak, na przykład, usuwanie każdego stopnia zawilgocenia poprzez osuszanie absorpcyjne lub podczerwienią.

Na jakim obszarze działamy?

Nasze usługi osuszania ścian i budynków są skierowane zarówno do właścicieli mieszkań, domów jednorodzinnych, jak i osób zarządzających nieruchomościami. Osuszacze kondensacyjne lub adsorpcyjne pozwalają na skuteczne przeprowadzenie osuszanie ścian czy stropów budynków przemysłowych, obiektów handlowych i użyteczności publicznej, a także grubych murów – co pozwoli uchronić przed zniszczeniem mienie, które uległo zalaniu.

Firma realizuje zlecenia na terenie Wielkopolski, ale także w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy czy Toruniu. Również mieszkańcy Szczecina i Łodzi mogą liczyć na profesjonalną pomoc naszych ekip i skuteczne osuszanie mieszkania i ścian po zalaniu.

Usługi dodatkowe – ozonowanie i odgrzybianie

Duże doświadczenie w usuwaniu wilgoci oraz niezawodny sprzęt sprawiają, że działamy szybko, a nasza praca przynosi oczekiwane rezultaty. Aby osuszanie kondensacyjne oraz inne metody osuszania miały charakter kompleksowy, oferujemy ponadto usługi dodatkowe: odgrzybianie ścian oraz ozonowanie pomieszczeń po zalaniu. Zabiegi te mają na celu pozbycie się grzybów pleśniowych pojawiających się we wnętrzach, zniwelowanie przykrych zapachów i odświeżenie lokali. Dzięki nim zdecydowanie poprawia się komfort osób przebywających w budynku, a utrzymanie optymalnej wilgotności murów ogranicza rozwój pleśni i tym samym wpływa korzystnie także na zdrowie. Jeżeli natomiast problem z wilgocią już występuje, a razem z nim pojawiły się nieprzyjemne zapachy, nie należy zwlekać z osuszeniem pomieszczenia i ścian do odpowiedniego poziomu.

Wynajem sprzętu osuszającego

Dla klientów, którzy chcą we własnym zakresie wysuszyć pomieszczenia i mieszkania, przewidzieliśmy opcję wynajmu turbowentylatorów, osuszaczy kondensacyjnych czy adsorpcyjnych. Rozbudowane zaplecze maszynowe sprawia, że jednoczesne osuszanie po zalaniu można przeprowadzić w licznych obiektach o dużej powierzchni.

Korzystne ceny i łatwe w obsłudze maszyny ułatwiają samodzielne usuwanie wilgoci ze ścian budynków, a zdalny nadzór nad działaniem sprzętu sprawia, że zadanie to nie jest nadmiernie czasochłonne. Co istotne, wszystkie nasze urządzenia są energooszczędne, dlatego nie przyczyniają się do dodatkowych wydatków.

Dostępne metody rozliczania zleceń

Nasi klienci za usuwanie wilgoci z mieszkań i budynków mogą się z nami rozliczać tradycyjnie lub metodą bezgotówkową. Ta druga opcja oznacza, że współpracujący z firmą eksperci przygotują kompletną dokumentację dla ubezpieczyciela i to towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty naprawy zniszczeń.

W zespole mamy także rzeczoznawcę ubezpieczeniowego, więc klienci chcący zlecić nam osuszanie budynku po zalaniu, mają do dyspozycji wiedzę osoby kompetentnej. Dzięki temu zlecający otrzymuje fachową pomoc w całym procesie likwidacji szkody. Kosztorysy tworzone są w formie rzeczowych kalkulacji, co również usprawnia komunikację z ubezpieczycielem i przyspiesza procesy.

Profesjonalizm oraz atrakcyjne ceny usług osuszania mieszkań

Celem przedsiębiorstwa TSM jest świadczenie usług na najwyższym poziomie i osiąganie perfekcyjnych rezultatów niezależnie od skali robót czy rodzaju budynku. Jednak równie ważna dla naszej ekipy jest możliwość zaproponowania klientom atrakcyjnych i przystępnych cen oraz dotarcia do jak najszerszego grona odbiorców.

Procesy usuwania wilgoci ze ścian dopasowujemy indywidualnie do każdego obiektu, stosujemy metody najlepsze w danym przypadku, a niekiedy łączymy kilka technologii, by efekty były szybkie i satysfakcjonujące. Nasi klienci otrzymują zapewnienie, że lokal po zakończeniu wszystkich prac będzie przynajmniej w takim stanie, jak przed powstaniem szkody. Stawiamy na rozwiązania bezpieczne, bezinwazyjne, ciche i niekłopotliwe dla użytkowników mieszkań poddawanych osuszaniu. Potwierdzeniem naszego przywiązania do jakości jest ponad tysiąc zrealizowanych dotychczas zleceń i tyle samo zadowolonych klientów.

Osuszanie budynków Bygdoszcz - wynajem osuszaczy powietrza
Osuszanie budynków Bygdoszcz

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Mamy wieloletnie doświadczenie w pracy z płatnikami odszkodowań (Towarzystwa Ubezpieczeniowe).

Przygotowujemy komplet dokumentacji dla Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Istnieje możliwość umówienia przyjazdu na oględziny eksperta ubezpieczeniowego z wieloletnim doświadczeniem, który poprowadzi Państwa w skutecznej likwidacji szkody.

Nadrzędnym celem TSM jest szybkie przywracanie nieruchomości oraz mienia Klientów do stanu sprzed szkody lub jego polepszenie.

Zajmujemy się kompleksowo problematyką nadmiernej wilgoci w budynkach.

Jesteśmy otwarci na rozsądne propozycje negocjacji cen, na każdym etapie likwidacji szkody zalaniowej.

TSM jest profesjonalną firmą świadczącą usługi wszelkimi bezpiecznymi technologiami, na najwyższym poziomie, zachowując przy tym umiarkowany poziom cen.

Poznaj technologie osuszania / Zobacz nas w pracy